Svetovno prvenstvo za amaterje v Trentu - Špela osvojila tretje mesto

V italijanskem mestu Trento je od 19.9. do 22.9 2013 potekalo Svetovno kolesarsko prvenstvo za tekomovalce amaterje. Za udeležbo na tem prvenstvu se je bilo potrebno kvalificirati na eni izmed kvalifikacijskih tekem – ena izmed teh je potekala tudi v Sloveniji in sicer Maraton Franja. Iz Ganesha teama smo se prvenstva udeležili: Špela Škrajnar, Iztok Dogša, Marjan Jauk in Matevž Visočnik.
Cestna dirka se je odvijala v nedeljo – 112 km dolga trasa se je vila od Trenta na okoliške vzpetine in se končala z dolgim vzponom na Monte Bondone (skupno 2800 višinskih metrov). Vreme nam je bilo naklonjeno, zjutraj sicer nekoliko hladno, vendar smo se kolesarji kaj kmalu po štartu ob osmih ogreli. Vzdušje med samo dirko in ob progi je bilo odlično – veliko navijanja in vzpodbujanja, sam potek dirke pa razburljiv – štartali smo po kategorijah z dvominutnimi razmaki, nato se dohitevali in združevali v večje skupine, ki pa so se na vzponih raztegnile in razkropile na manjše. Pozornost med dirko ni smela pasti niti za trenutek, kajti udeleženci so bili sami dobri kolesarji – in to z vsega sveta!

Najboljšo uvrstitev Ganeshekov je dosegla Špela Škrajnar s tretjim mestom in bronasto medaljo!